AFP
Turaç’tan Alternatif Çözüm

Turaç’tan Alternatif Çözüm 4 Ekim 2018

Sınır Güvenliği ve Askeri Radarlar Zirvesine katılan Turaç Firması, öldürücü olmayan mühimmat çözümlerini sergiledi. Ankara’da, bu yıl ilk kez düzenlenen etkinlikte, sınır ihlallerinin tespitine yönelik çözümler ve bu ihlaller sırasında uygulanan hareket tarzları da masaya yatırıldı.

Hafif silah mühimmatı konusunda geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Turaç,  yasadışı sınır geçişine müdahale için kullanılabilen mühimmat tiplerine yer verdi. Firma ürünleri, hem Türkiye’deki hem de dünyadaki güvenlik güçlerinin yaygın olarak kullandığı; 9x19 mm çapındaki tabancalar ve .12 kalibre pompalı tüfekler ve 5,56x45 mm çapındaki piyade tüfeklerinden ateşlenebiliyor. Firma, geçtiğimiz yıl, yaklaşık sekiz milyon adetlik öldürücü olmayan mühimmat üretiminin, yüzde 90’ını ihraç etti. Bu yılki üretim hedefi ise yaklaşık 15 milyon adet.

Bilinçli veya bilinçsiz sınır geçişlerine yönelik olarak, öldürücülük etkileri yok denecek kadar az olmasına rağmen, verdiği acı sebebiyle caydırıcılığı yüksek olan özel mühimmatın kullanımı, dünyada kabul gören tedbirlerden birisi olarak öne çıkıyor. Mermi çekirdeği ya da saçmaları, kauçuktan imal edilen mühimmat, 10 metrenin üzerindeki mesafelerden ateşlendiğinde, kas dokusunda kalıcı hasar bırakmıyor.

Turaç’tan Alternatif Çözüm

Kısa Link : http://c4news.me/shddL
Paylaş:
75. Sayı