AFP
Üç Ülkeden Ortak Tatbikat

Üç Ülkeden Ortak Tatbikat 27 Ağustos 2019

Mısır, Rusya ve Belarus, Moskova'da ortak askeri tatbikata başladı. Üç ülkeden intikal eden askeri güçlerin katılımıyla icra edilen tatbikat, “Protectors of Friendship 4” olarak adlandırıldı.

29 Ağustos’a kadar sürmesi beklenen askeri tatbikatla ilgili Mısır Ordusu Sözcüsü Tamer El Refa’ai, “Tatbikatın, Mısır’ın becerilerini geliştirmesi, muharebe kavramını ve ekip çalışmasına yardımcı olacağını umuyoruz” açıklamasında bulundu.
Cumhurbaşkanı Abdel Fattah Al-Sisi'nin 2014'te iktidara gelmesinden bu yana, Mısır ve Rusya arasındaki ikili ilişkiler, Suriye krizi gibi farklı konularda benzer strateji ve görüşlerin benimsenmesiyle ilerleme katetti. İki ülke arasındaki askeri iş birliği, özellikle hava kuvvetlerine yönelik askeri anlaşmaların çoğalmasıyla artış gösterdi. Böylece Rusya, Mısır'ın önemli silah kaynaklarından biri hâline geldi.

Mısır’dan, Rusya’dan ve Belarus’tan binden fazla paraşütçünün katıldığı “Protectors of Friendship-4” ortak askeri tatbikatların ilki 2016 yılında Mısır’da icra edilmişti. 

Kısa Link : http://c4news.me/X8qMy
Paylaş:
79. Sayı

İLGİLİ HABERLER