AFP
Yeni Bataryalarla Daha Uzağa

Yeni Bataryalarla Daha Uzağa 21 Kasım 2018

Kore Cumhuriyeti, denizaltıların menzillerinin artırılması için yürüttüğü çalışmalarda sona yaklaştı. Geliştirilen yeni bataryalarla denizaltıların operasyonel menzili iki katına çıkacak.

 

Bataryalar, ülkenin yeni nesil denizaltı projesi için geliştirildi. Lityum-iyon esaslı geliştirilen bataryalar, kurşun-asit bileşenli öncüllerine kıyasla iki kat daha verimli. Yürütülen 30 aylık geliştirme safhasının ardından sistemler, teknolojik hazırlık testlerini geçerek entegrasyon safhasına bir kademe daha yaklaşmış oldu. Kore Cumhuriyeti tedarik ajansı DAPA’dan yapılan açıklamada, yeni teknolojiyle birlikte Kore’nin denizaltı inşa alanında saygınlığının artacağı ve bu durumun ticari sektörlere de olumlu yansıyacağı görüşünde olunduğu bildirildi. 

 

Denizaltılara entegre edilecek batarya modülünü dünyanın en büyük Lityum-iyon pil üreticisi olan Samsung SDI firması geliştirdi. Sistemlerin entegrasyonunu ise Hanwha Land Systems firması gerçekleştirecek. Sistemler ilk olarak KSS-III sınıfı platformlara entegre edilecek.

 

Kısa Link : http://c4news.me/5Lwrx
Paylaş:
76. Sayı