AFP
7'inci Astute İçin İmzalar Atıldı

7'inci Astute İçin İmzalar Atıldı 16 Mayıs 2018

Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı, Kraliyet Donanması'nın yedinci ve son Astute Sınıfı denizaltısının inşası için BAE Systems ile 1,5 milyar Sterlinlik bir sözleşme imzaladı. Denizaltı, Agincourt olarak adlandırılacak ve bu ismi taşıyacak altıncı Kraliyet Donanması gemisi olacak.

Astute Sınıfı'na ait ilk üç denizaltı, HMS Astute, HMS Ambush ve HMS Artful, halihazırda Kraliyet Donanması'nın hizmetinde. Dördüncü, beşinci ve altıncı denizaltıların inşalarına ise devam ediliyor. Şirket, konuyla ilgili duyurusunda 97 metre uzunluğa ve 7 bin 400 ton deplasmana sahip denizaltıların, Kraliyet Donanması için inşa edilmiş en büyük nükleer güçle çalışan taarruz platformları olduğunu ifade etti.

BAE Systems ayrıca Dreadnought denizaltı programının bir sonraki aşaması için de 900 milyon Sterlinlik bir sözleşme imzaladı. Sipariş edilen dört adet Dreadnought Sınıfı denizaltıdan ilkinin inşasına Ekim 2016'da başlandı. İmzalanan bir yıllık yeni sözleşmeyle, tasarım ve inşa faaliyetlerinin desteklenmesi, malzeme tedariki ve yeni ve mevcut tesislere yatırım yapılması ön görülüyor.

Kısa Link : http://c4news.me/CoMRn
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER