AFP
ABD’ye 65 Milyon Dolarlık İhracat

ABD’ye 65 Milyon Dolarlık İhracat 8 Ekim 2019

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu’nun (MKEK) ABD’deki resmi temsilcisi Zenith Quest Corporation (ZQC), ZNT Global ve ABD merkezli Will-Burt (WB) firması arasında kablolu drone alım anlaşması imzalandı.

Seyyar mast ve kule çözümleri üreticisi ABD’li firma ile ZQC/ZNT Global’in iştiraki Robonik Mekatronik Limited arasında bir işbirliği öngörülüyor. Robonik firmasının Türkiye’de üreteceği kablolu drone ürünü ABD’de ZQC tesislerinde satışa hazır hale getirilecek. ABD’li WB firması ise kablolu drone’u yangın söndürme araçları ve acil durum ortam aydınlatması başta olmak üzere ticari, güvenlik, sınır güvenliği ve askeri alanlarda pazarlayacak. Bu kapsamda ilk teslimat Aralık 2019’da gerçekleşecek. Bu anlaşma kapsamında üç yıl içinde 65 milyon dolar ihracat öngörülüyor.

Kablolu drone teknolojisi sınırsız havada kalma özelliği ve geniş faydalı yük seçenekleri ile sınır karakolları, operasyonlar, kalabalık kontrolü (miting, konser, etkinlik vb.) gibi uygulamalarda gözlem ve geniş alan gözetlemesi sağlıyor. Kablolu drone, sabit uygulamaların dışında kara ve deniz araçlarına entegre edilebiliyor. 

Haberin Videosu :

Kısa Link : http://c4news.me/DGNZa
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER