AFP
Acil Sağlık Hizmetleri için H135

Acil Sağlık Hizmetleri için H135 19 Eylül 2019

Romanya hükümeti, üç adet Airbus H135 çift motorlu helikopter satın aldı. Helikopterlerle beraber sözleşme, havada tıbbi yardım ve arama kurtarma (search and rescue/ SAR) görevleri için hizmet alınmasını içeriyor. Airbus’ın bugünkü açıklamasında, Romanya ile 2019 yılının Temmuz ayında, yaklaşık on adet döner kanatlı platform tedarikini öngören dört yıllık bir anlaşma imzalandığı belirtildi.

Romanya'daki Airbus Helicopters Başkanı Georges Durdilly satın alımla ilgili şu sözleri kaydetti: “Airbus, neredeyse 50 yıldır Romanya'da aktif bir oyuncu oldu ve hükümetin bu tür kritik görevler için H135'i seçmesinden gurur duyuyoruz. Dünya çapındaki hava tıbbi servis görevlerinde hizmet veren 600'den fazla helikopterin bulunduğu bir pazar lideri olarak, bu seçimin ülke için hayat kurtaran bir değerde olacağından şüphem yok”.

Temel olarak acil sağlık hizmetleri için kullanılan helikopter, özel operasyon, deniz denetimi, SAR ve tıbbi tahliye gibi görevlerinde bulunabiliyor. Standart donanımları arasında otomatik uçuş kontrol sistemi ve GPS bulunan H135, gerektiğinde havadan havaya füze, roket podu ve makineli tüfek ile donatılabiliyor.

 

Kısa Link : http://c4news.me/zKQqh
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER