AFP

Akdeniz'de İşbirliği Rüzgarı 12 Aralık 2019

ABD Donanmasına bağlı  Uçak Gemisi görev grubu ile Türk Deniz Kuvvetleri unsurları eğitimler icra etti. Eğitime Türk Donanmasından Gabya sınıfı (eski Oliver H. Perry) TCG Gediz F495 ve TCG Gaziantep f490 fırkateyni katıldı. ABD Donanmasından 6ncı filoya bağlı Nimitz Sınıfı Uçak gemisi USS Harry S. Truman (CVN 75) yer aldı.

Konuya ilişkin olarak Milli Savunma Bakanlığı resmi twitter hesabından yapılan açıklamada şöyle denildi;

"Türk Deniz Kuvvetleri🇹🇷 tarafından, Doğu Akdeniz’de deniz güvenliğinin sağlanması maksadıyla Akdeniz Kalkanı Harekatı’na kesintisiz ve etkinlikle devam edilmekte, ayrıca bölgeye intikal eden NATO ve müttefik savaş gemileri ile her fırsatta karşılıklı eğitimler icra edilmektedir.

Bu kapsamda, Türk Deniz Kuvvetlerinden TCG GAZİANTEP VE TCG GEDİZ fırkateynlerinin🇹🇷 katılımıyla, ABD’nin USS HARRY S.TRUMAN Uçak Gemisi Muharebe Grubu 🇺🇸 ile 11 Aralık 2019 tarihinde Doğu Akdeniz’de temel deniz harp nevilerine yönelik eğitimler icra edilmiştir.

Eğitimler esnasında Akdeniz Kalkanı Harekatı (AKH) Komodoru 🇹🇷 tarafından USS HARRY TRUMAN Uçak Gemisine 🇺🇸 ziyarette bulunularak Türk Deniz Kuvvetlerinin Akdeniz Kalkanı Harekatı, icra ettiği faaliyetler ve NATO’ya katkıları hususlarında bilgi verilmiştir."

 

Akdeniz'de İşbirliği Rüzgarı

Kısa Link : http://c4news.me/D8VYa
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER