AFP
Almanya için İyileştirme

Almanya için İyileştirme 31 Temmuz 2019

ABD Merkezli Raytheon firması, Almanya'nın Patriot hava savunma sistemlerini en gelişmiş versiyon PAC-3 MSE standardına yükseltecek. Alman Savunma ve Bütçe Komitelerinin yükseltmeyi onaylamasından kısa bir süre sonra, 105.5 milyon ABD doları değerindeki sözleşmesi, Almanya'nın hava savunma gücünü, Patriot kullanan diğer AB ve NATO ülkeleri ile eşdeğer seviyeye getirmeyi amaçlıyor. Alman ordusunun envanterinde,  2008-2010 yılları arasında ABD’den teslim alınan Patriot PAC-3 hava savunma sistemleri bulunuyor.

PAC-3 ve PAC-3 MSE (Missile Segment Enhancement/Füze Segment İyileştirmesi), hedefe çarparak imha (hit-to-kill) prensibi ile çalışıyor. Çarparak imha prensibinden daha önce füzenin hedefin önünde infilak etmesi yöntemi kullanılıyordu. Hedefi etkisiz hale getirmek üzere planlı olarak infilak ettirilen sistem küçük parçalardan oluşmuş bir duvar örüyordu. Hedef füze bu duvara çarparak etkisiz hale geliyordu. PAC-3 MSE, öncülü PAC-3’ten daha büyük çift darbeli katı yakıtlı roket motora, yüzey kontrol kanatçıklarına ve performansı artırmak için geliştirilmiş termal pillere sahip.

ABD Dışişleri Bakanlığı, 12 Temmuz’da Kongre’ye yaptığı bildirimde Askeri Dış Alık (Foreing Military Sale /FMS) yöntemi ile Almanya’ya 401 milyon dolar değerinde MSE satışını onaylamıştı.

Kısa Link : http://c4news.me/03apV
Paylaş:
82. Sayı

İLGİLİ HABERLER