AFP
ASELSAN’ın MUHAFIZ Filipinler Yolcusu

ASELSAN’ın MUHAFIZ Filipinler Yolcusu 1 Mart 2019

Filipinler Deniz Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacı kapsamında Kore Cumhuriyeti’nde yerleşik Hyundai Heavy Industries Tersanesi’nşn (HHI) inşa ettiği firkateynlere entegre edilecek 30mm MUHAFIZ Uzaktan Komutalı Silah Sistemlerinin ilk fabrika kabul testi, HHI ve Savaş Yönetim Sistemi Entegratörü HANWHA firmasının katılımı ile gerçekleştirildi. Fabrika kabul testleri kapsamında MUHAFIZ Sistemi performans testleri ve HANWHA Savaş Yönetim Sistemi - MUHAFIZ Sistemi entegrasyon testleri başarıyla tamamlandı. Konuya ilişkin gelişme ASELSAN’ın A bülten’de yayımlandı.

Bu teslimat ile Kore Cumhuriyeti’ne ASELSAN’ın ilk silah sistemi ihracatı gerçekleştirilmiş olacak. Söz konusu satış, ASELSAN Uzaktan Komutalı Silah Sistemlerinin Kore Cumhuriyeti üzerinden Filipinler’e ilk teslimatı anlamına geliyor.

30mm silah ile donatılmış olan MUHAFIZ; savaş gemileri, sahil güvenlik ve karakol botları, çıkarma gemileri ve diğer deniz platformlarına entegre edilebilen çok yönlü bir sistem.

HHI, 2 bin 600 tonluk Incheon (FFX-I) Sınıfı firkateyn üretimi için 2016 yılında Filipinler Donanması ile sözleşme imzaladı.

Kısa Link : http://c4news.me/SYcws
Paylaş:
82. Sayı

İLGİLİ HABERLER