AFP
ASİSGUARD’dan Bombaatar Sürprizi

ASİSGUARD’dan Bombaatar Sürprizi 25 Ağustos 2019

Geliştirdiği ilk milli silahlı drone sistemi Songar'ı TSK envanterine katmaya hazırlanan ASİSGUARD, ürün portföyüne bombaatar  drone ekledi.

İlk kez bu yıl Uluslararası Savunma Fuarı IDEF'te stand açan ASİSGUARD’ın drone’u Songar’a bombaatar entegre edildi. Songar'ın, mesafe ve balistik ölçüm, nişangah, anons sistemi gibi yetenekleri de geliştirilerek TSK envanterine girmesi hedefleniyor.

IDEF sonrasında yoğun çalışma yürüttüklerini söyleyen ASİSGUARD Genel Müdürü Ayhan Sunar, Songar'a yeni yetenek ve donanım kazandırmaya devam ettiklerini dile getirdi. Sunar, “sistemimize hala yeni yetenekler kazandırmaya yönelik çalışmalarımız sürüyor. Lazer mesafe ölçer, balistik hesaplama ve nişangah gibi yetenek ve donanımlarla vuruş hassasiyeti ve etkinliği artırılacak. Songar'a, olası tehditlerin uyarılmasına yönelik olarak da anons sistemi eklenecek" dedi.

IDEF sonrası TSK yetkilileriyle Songar için saha testleri yaptıklarını belirten Sunar, "Bugüne kadar otomatik makinalı tüfekle performansı test edilen Songar'ın talep üzerine 40 milimetre otomatik bombaatarla hedefleri başarılı şekilde vurduğunu ifade etti.

 

 

ASİSGUARD’dan Bombaatar Sürprizi

Kısa Link : http://c4news.me/5ZoNY
Paylaş:
81. Sayı

İLGİLİ HABERLER