AFP
Askeri kara aracı modelleri FNSS’de yarıştı

Askeri kara aracı modelleri FNSS’de yarıştı 18 Eylül 2017

Askeri kara araçları üreticisi FNSS’in bu yıl onuncusunu düzenlediği Askeri Kara Araçları Model Yarışması dün Ankara’da sonuçlandı. Yarışmaya 124 kişi, 305 modelle katıldı, modeller on kategoride yarıştı. Etkinlik kapsamında FNSS, kendi üretimi araçların yeteneklerini sergiledi. 

Bu yıla özel iki yeni kategorinin dâhil edildiği yarışmada, "Türk Silahlı Kuvvetleri‘nin kullandığı askeri kara araçları" ve gençlerin hobi modelciliğine yönelik ilgisini teşvik etmeyi amaçlayan "genç modelciler" kategorileri yer aldı.

Jüri değerlendirmesi sonucunda dereceye girenler ödüllendirildi.

FNSS Savunma Sistemleri AŞ Halkla İlişkiler ve Tanıtım Birimi Yöneticisi Cem Altınışık, yarışmaya tekerlekli veya paletli, tarihi veya modern zırhlı araçların modellerinin yanı sıra figürlerle katılımın mümkün olduğunu ifade etti. Altınışık, “Gençler günümüzde daha çok bilgisayar oyunlarıyla, teknolojik aletlerle vakit geçiriyorlar. El becerileriyle yaptıkları şeylerin motor gelişimi çok olumlu etkilediğini biliyoruz. O yüzden gençler kategorisi açtık. Bu kategoriye katılanları derece gözetmeksizin ödüllendirdik. Çünkü genç modelci sayısı giderek düşüyor. Buna çok önem veriyoruz." dedi.

Kısa Link : http://c4news.me/7P3o9
Paylaş:
84. Sayı

İLGİLİ HABERLER