AFP
Bir Günde Yedi İmza

Bir Günde Yedi İmza 11 Mayıs 2017

ASELSAN, IDEF 2017 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarının ikinci gününde 7 farklı anlaşmaya imza attı. 

ANTONOV firması ile imzalanan Mutabakat Zaptı kapsamında ASELSAN, AN-148 ailesi için aviyonik sistem ve özel görev ekipmanları üretilmesi için firma ile iş birliği yapacak. 

TÜBİTAK BİLGEM ile ASELSAN radar sistemleri için üç ayrı algoritma geliştirilmesini içeren sözleşmenin yanısıra, Milli Gerçek Zamanlı İşletim Sisteminin müşteriye teslim edilecek ASELSAN Silah Sistemlerinde kullanımı konusunda iş birliği sözleşmesi imzalandı. Milli olarak geliştirilen ve üretilen Ataletsel Ölçüm Biriminin (KILAVUZ) Milli Mühimmatlara entegrasyonu; Milli Güdüm Kitlerinin geliştirilmesi, üretilmesi, platformlara sertifikasyonu ve pazarlanması konularında ise TÜBİTAK SAGE ile iş birliğine gidiliyor. 

Ayrıca, ASELSAN ve ESEN'in ortak olarak geliştirilecek Geniş Alan Gözetleme Sistemi projelerine yönelik imzalanan Mutabakat Zaptı ve MSB Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü ile obüs, tank, silah kuleleri vb. silahlar ile muharebe araçlarının modernizasyon, üretim, entegre lojistik faaliyetleri kapsamında imzalanan iyi niyet anlaşması da imzalanan diğer sözleşmeler arasında yer alıyor.

 

Bir Günde Yedi İmza

Kısa Link : http://c4news.me/qcDah
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER