AFP
DARPA İki Hipersonik Silahı Uçuracak

DARPA İki Hipersonik Silahı Uçuracak 7 Mayıs 2019

Savunma Gelişmiş Araştırma Projeleri Ajansı (Defence Advanced Research Projects Agency /DARPA) ve Hava Kuvvetleri’nin katılımıyla geliştirilen iki adet hipersonik araç prototipi 2019'un sonuna kadar uçacak.

 

DARPA Direktörü Dr. Steven Walker, 1 Mayıs tarihinde savunma yazarları basınıyla buluştu ve Pentagon'un araştırma kolunda devam eden projelerle ilgili soruları yanıtladı. Programlara ilişkin sorulara yanıt veren Walker, "[Onlar] iki farklı kavramlar ama hipersonik [silahlar] konuşurken, gereğinden fazla olarak düşündüğüm şeye sahip olmak iyidir çünkü 3.000 ° Fahrenheit'te (1.648.9 ° Santigrat dereceye dayanan malzeme ve tahrik sistemleri) imalatı zor bir teknolojidir "dedi.

Taktik Boost Glide’ın (TBG) Mach 5'ten daha hızlı ve yaklaşık 200 bin feet irtifaya ulaşabilen bir roket olarak geliştirilmesini öngörüyor. Hipersonik Hava Soluyan Silah Konsepti (Hypersonic Air-breathing Weapon Concept /HAWC) de havadan ateşlenmek üzere tasarlandı. DARPA, B-52 bombardıman uçağının her iki sistemin uçuş testini yapmayı planlıyor.

DARPA İki Hipersonik Silahı Uçuracak

Kısa Link : http://c4news.me/T73Pb
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER