AFP
Dassault, Airbus Güçlerini Birleştirdi

Dassault, Airbus Güçlerini Birleştirdi 26 Nisan 2018

Dassault ve Airbus, ILA Berlin'de Geleceğin Muharebe Hava Sisteminin (Future Combat Air System/FCAS) geliştirilmesi ve üretimi için güçlerini birleştirdi. FCAS projesi kapsamında üretilecek platformların, 2035 ve 2040 yılları arasında mevcut Eurofighter ve Rafale savaş uçaklarının yerini alması ön görülüyor.

FCAS, yeni nesil bir savaş uçağı,  orta irtifa uzun havada kalışlı insansız hava araçları (İHA'lar), 2040'lı yıllarda hizmette olacak mevcut uçak filosu, seyir füzeleri ve sürü teknolojisine sahip dronların da dahil olduğu, birbirine bağlı ve birlikte çalışabilen çeşitli elemanları bir araya getiren bir sistemler sistemi olarak tanımlanıyor. Genel sistem, diğer uçaklar, uydular, NATO sistemleri ve kara ve deniz muharebe sistemleriyle daha geniş bir menzilde birlikte çalışabilecek.

Dassault Aviation Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Eric Trappier, FCAS programının "ülkeler arasındaki siyasi ve askeri ilişkileri güçlendirecek ve havacılık endüstrisini yeniden canlandıracağını" ifade etti.

Kısa Link : http://c4news.me/U6C1n
Paylaş:
81. Sayı

İLGİLİ HABERLER