AFP
Deniz Karakol Gücüne Taze Kan

Deniz Karakol Gücüne Taze Kan 8 Ocak 2020

Pakistan, sistem tedarik süreçlerinde emin adımlarla ilerliyor. Donanma Halkla İlişkiler Birimi, geçtiğimiz dönemde teslim alınan deniz karakol görevlerine uyarlanmış ATR-72 uçaklarını tanıttı.

2016’da Rheinland Air Services firması ile imzalanan anlaşma ile iki adet ATR-72’nin donanma gereksinimlerine uyarlanması süreci başlamıştı. Leonardo Seaspray 7300E aktif faz dizini taramalı radar, Flir üretimi SAFIRE III elektro-optik ve kızılötesi sensör sistemi ile elettronica ED sistemleri ile donatılan platformlar, RAS-72 Sea Eagle olarak yeniden adlandırıldı. Aerodata AG firması ürünü AeroMission görev idare süiti ile yönetilen uçaklar, sensör füzyon algoritmasına da kavuşmuş oldu. Hafif torpido kabiliyetine de kavuşan RAS-72’ler, bu sayede denizaltı savunma harbi görevlerini icra edebilecek. 

İnsansız sistemler alanında da adımlar atan Pakistan Donanması, bu kapsamda LUNA NG İHA’yı da tanıttı. 110 kg azami kalkış ağırlığı olan İHA, sentetik açıklıklı radar, SIGINT, ED ve kızılötesi elektrooptik donanımlarını taşıyabiliyor. İHA, kıyı suları ve dere gibi nispeten küçük alanlarda karakol görevi icra edecek.

Kısa Link : http://c4news.me/gOT9F
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER