AFP
Endonezya'ya Mini Denizaltı

Endonezya'ya Mini Denizaltı 27 Temmuz 2017

Endonezya Deniz Kuvvetleri'nden bir yetkilinin 26 Temmuz'da Jane's'e yaptığı açıklamaya göre, ülkenin savunma bakanlığı, PT Palindo Tersanesi'nin inşa ettiği mini denizaltının tedariki ile ilgili sözleşmeye imza atmak üzere. Bilgi, daha sonra, tersanede görev yapan bir mimarın "Sizinle konuştuğumuz bu süreçte, tedarik görüşmelerinin devam ettiğini söyleyebilirim." açıklamasıyla PT Palindo Tersanesi'nce de onaylandı.

Tersane, mini denizaltının,  Endonezya Savunma Bakanlığı araştırma ve geliştirme biriminin ilk kez 2016'da düzenlenen Indo Defence fuarında sergilediği konsepte dayalı olacağını ifade etti. Konsept denizaltı, PT Palindo, Savunma Bakanlığı, Denizcilik Koordinatörlük Bakanlığı (Indonesian Co-ordinating Ministry for Maritime Affairs) ile Institut Teknologi Sepuluh November (ITS) ve Endonezya Üniversitesi (UI) iş birliğinde geliştirildi.

22 metre uzunluğunda ve 3 metre genişliğindeki konsept platform, su yüzeyinde yaklaşık 117 ton, sualtında ise 127 ton deplasmana sahip.. 150 metrelik azami operasyon derinliği ve altı günlük operasyon süresi bulunan mini denizaltı, sualtında 10 knot hıza ulaşabiliyor. Sualtı platformu, en fazla dokuz ilave personel ile birlikte beş kişilik bir mürettebatı taşıyabiliyor.

Endonezya'ya Mini Denizaltı

Kısa Link : http://c4news.me/hYi88
Paylaş:
82. Sayı

İLGİLİ HABERLER