AFP
Fransız Donanması İlk İki Modernize ATL2'yi Teslim Aldı

Fransız Donanması İlk İki Modernize ATL2'yi Teslim Aldı 30 Ekim 2019

Fransız Silahlanma Direktörlüğü (Direction Générale de l'Armement /DGA), modernize ilk iki Dassault Atlantique 2 (ATL2) deniz devriye uçağının (Maritime Patrol Aircraft /MPA), Fransız Donanması'na devredilmesine izin verdi.

Fransız Donanması 22 adet ATL2 MPA’yı işletiyor. 18  adet MPA uçağın 2030 yılına kadar çalışmasına sağlamak üzere 'Standart 6' adı verilen yeni sürüme modernize edilmesi planlandı.

Modernizasyon programı, “Yeni Nesil Operasyonel Bilgi İşleme Yazılımının” (Logiciel de Traitement de l'Information Operationelle Nouvelle Génération '/ LOTI-NG) geliştirilmesini içerir. Sistem, uçağın çeşitli sensörlerinden tarafından toplanan verilere dayanarak taktiksel bir resim oluşturur. Yeni dijital istasyonlar orijinal analog ekipmanın yerini alıyor.

Dijital akustik işlem alt sistemi (Sous-système traitement acoustique numérique / STAN), öncekinden daha fazla sonobuoy çalıştırmak ve daha geniş bir frekans aralığı taramak için uçakta kurulacak. Sistem aynı zamanda multistatik mod da dahil olmak üzere en son ABD sonobuoylarıyla da operasyon gerçekleştirebilir. Uçağa Wescam MX-20 elektro-optik (EO) taret entegre edildi.

Fransız Thales Searchmaster Aktif Elektronik Olarak Taranan Dizi Active Electronically Scanned Array /AESA) çok amaçlı izleme radarı da uçakta kurulacak.

Kısa Link : http://c4news.me/y9UYO
Paylaş:
81. Sayı

İLGİLİ HABERLER