AFP
H145M'ye Yeni Kullanıcı

H145M'ye Yeni Kullanıcı 30 Haziran 2018

Macaristan Savunma Bakanlığı, ülkenin askeri modernizasyon programı kapsamında 20 adet H145M siparişi verdi. Sipariş verilen helikopterler, yine Airbus’ın geliştirdiği HForce silah yönetim sistemine sahip olacak. Airbus, anlaşma kapsamında helikopterlerle birlikte geniş bir eğitim ve destek paketi de sağlayacak.

3,7 ton maksimum kalkış ağırlığına sahip olan H145M, silahlı keşif görevleri de dâhil olmak üzere birçok görevi yapabilme kabliyetine sahip. Macaristan’ın tedarik edeceği helikopterler, askerlerin halatla helikopterden inebilmesine olanak sağlayacak sisteme, yüksek performanslı bir kameraya, ateş destek ekipmanına, balistik korumaya ve elektronik harbe karşı önleyici ekipmana sahip olacak. Platform, HForce silah sistemi sayesinde havadan satha ve havadan havaya mühimmatları da ateşleyebilecek.

İki adet FADEC’li Safran Arriel 2E motoru ile tahrik edilen H145M, pilotun iş yükünü de azaltan dört eksenli otopilota sahip Helionic sayısal kokpit ekipmanı ile donatılmış. H145M’nin düşük akustik izi, helikopteri sınıfındaki en sessiz helikopterlerden biri hâline getiriyor.

Kısa Link : http://c4news.me/HNTc1
Paylaş:
84. Sayı

İLGİLİ HABERLER