AFP
Hindistan'a Avenger Satışı İçin Süreç Başlıyor

Hindistan'a Avenger Satışı İçin Süreç Başlıyor 28 Aralık 2017

ABD Hükümeti, Hindistan'ın silahlı Avenger (önceden Predator C) insansız hava aracı (İHA) tedariki talebi için onay sürecini başlattı. Yeni Delhi ve Washington, Nisan 2018'de müzakerelere başlamayı planlıyor. Hindistan'ın ilerleyen dönemlerde 'Make in India' girişimi kapsamında yerel üretim olanaklarını değerlendirmesi de bekleniyor.

General Atomics'in Avenger İHA'sı, kara veya deniz üzerinde geniş alan gözetimi, zaman duyarlı taarruz misyonları ve bir dizi ilave askeri görevi yürütmek üzere tasarlanmış, uzun havada kalışlı, orta ila yüksek irtifa uzaktan komutalı bir sistem. Avenger, azami 400 Knot hıza ulaşabiliyor, 50 bin feet azami irtifaya ve 18 saat havada kalışa sahip. Platfomun silah bölmesi 3 bin 500 kilograma kadar hassas mühimmat barındırabilirken, faydalı yük taşıma kapasitesi de birden fazla sensörü taşımasına izin veriyor.

Hindistan Silahlı Kuvvetleri, dronları özellikle anlaşmazlığa açık, çekişmeli hava sahası için kullanacak. Ayrıca ülke, bu yılın haziran ayında ABD'den 22 adet yüksek irtifa uzun havada kalışlı (HALE) Guardian insansız uçak sistemi (UAS) tedariki için de bir sözleşme imzaladı. Buna ek olarak, 60'tan fazla kısa menzilli İHA geliştirilmesi ve üretimi için bir Teklife Çağrı Dökümanı (RFP) yayınlandı.

Kısa Link : http://c4news.me/OrjQb
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER