AFP
HİSAR Hedefi On İkiden Vurdu

HİSAR Hedefi On İkiden Vurdu 12 Ekim 2019

ASELSAN ve ROKETSAN’ın ortaklaşa geliştirdiği Türkiye’nin ilk milli ve yerli hava savunma füze sistemi HİSAR-A, yüksek hızlı hedef uçağı başarıyla imha etti. Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, alçak irtifa hava savunma sistemi HİSAR-A’nın başarısını resmi twitter hesabından paylaştı. Demir seri üretime yakında başlanacağını ifade etti.

HİSAR-A’nın atışlı testlerini, Savunma Sanayii Başkanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri temsilcilerinin katılımıyla Aksaray Atış Alanı’nda ASELSAN ve ROKETSAN gerçekleştirdi.

HİSAR-A Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sisteminin maksimum menzil ve irtifada etkinliği yüksek hızlı hedef uçağın başarılı bir şekilde imhasıyla test edildi.

Atışlı test kapsamında, sistem üzerindeki radar ile hedef tespit ve takip edildi, komuta kontrol sisteminden angajman başlatılarak, atış kontrol sistemiyle en uygun zamanda füze otomatik olarak ateşlendi. Kundağı Motorlu Otonom Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi’nin sağlandığı veriyle füze hedefe yönlendirildi. Füze terminal safhada arayıcı başlık ile hedefi buldu. Füze harp başlığının patlatılmasıyla hedefi etkisiz hale getirdi.

Atışlı testte kullanılan yüksek etkinlik kabiliyetine sahip harp başlığını HİSAR Projeleri kapsamında TÜBİTAK SAGE geliştirdi.

Haberin Videosu :

HİSAR Hedefi On İkiden Vurdu

Kısa Link : http://c4news.me/aYtDm
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER