AFP
KC-46 Pegasus "Tamam" Gibi

KC-46 Pegasus "Tamam" Gibi 25 Ocak 2019

İmalat ve test sürecinde sıkıntılarla boğuşan ve bir türlü teslim edilemeyen KC-46 Pegasus ikmal tankerinde mutlu sona yaklaştı. Boeing, ilk KC-46’yı ABD Hava Kuvvetleri (US Air Force / USAF)’ne teslim etti. 

Boeing 767 yolcu uçağı üzerinden geliştirilen KC-46 Pegasus, Boeing’in Everett Tesisleri’nde düzenlenen bir törenle resmen USAF’a teslim edildi. Yaşanan problemler nedeniyle teslimatı sürekli ertelenen platform, bugün itibariyle ABD’nin Kansas Eyaleti’nde yer alan Wichita’da konuşlu McConnell Hava Üssü’ndeki 22’nci İkmal Kanat Komutanlığı’na intikal edecek. 

Her ne kadar ilk uçak teslim edilmiş olsa da KC-46’da yaşanan problemler tam anlamıyla çözülmüş değil. Uçağın ikmal prosesi esnasında kullanılan uzaktan görüş sisteminde ve yakıt ikmal bomunda halen önemli teknik sorunlar bulunuyor. Yakıt ikmal bomu, daha önceden belirlenen azami yüklemede sorunlar yaşamakta. Ayrıca Cobham’ın tedarikçisi olduğu yakıt ikmal podlarının da 2020 yılının üçüncü çeyreğine kadar hazır olmayacağı açıklandı. Boeing’in sorunlara gerekli çözümleri bulamaması durumunda dokuz uçak ve 18 yakıt ikmal podundan oluşan teslimat paketini hedeflenenden daha geç bir zamanda; 2020 yılının son çeyreğinden önce teslim edememesi riski mevcut.

KC-46 Pegasus "Tamam" Gibi

Kısa Link : http://c4news.me/6oe61
Paylaş:
84. Sayı

İLGİLİ HABERLER