AFP
Kiev'e Savunma Çıkarması

Kiev'e Savunma Çıkarması 10 Ekim 2017

Ukrayna'da düzenlenen uluslararası savunma fuarı "Arms and Security - 2017" kapılarını bugün ziyaretçilerine açıyor. Fuara Türkiye'den ROKETSAN, ASELSAN, Ares Tersanesi, BMC gibi firmalar katılıyor.

Fuar, savunma sanayi alanında Türkiye-Ukrayna iş birliği konusunda büyük önem arzediyor. Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir, fuarın resmi açılışından önce katılımcı Türk firmalarını ziyaret ederek, hangi ürünlerin sergilendiği ve Ukrayna firmaları ile ne gibi iş birlikleri yapılacağı konularında bilgi aldı. Demir, fuarda Ukrayna Milli Güvenlik Kurulu Sekreteri Alexander Turchinov ile de savunma sanayi alanında iş birliği hakkında görüşmeler yürütecek. 

Fuarda katılan isimler arasında SSM Müsteşar Yardımcısı Köksal Liman, ROKETSAN Yönetim Kurulu Başkanı M. Emin Alpman, ASELSAN Genel Müdürü Faik Eken, Ares Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Kalafatoğlu, Repkon Yönetim Kurulu Başkanı Azer Aran ve TEI CEO'su Faruk Akşit bulunuyor. STM ve HAVELSAN'dan yetkililer de fuarı ziyaretçi olarak izliyor.

Kiev'e Savunma Çıkarması

Kısa Link : http://c4news.me/JXvgd
Paylaş:
84. Sayı

İLGİLİ HABERLER