AFP
Otokar, ARMA ve COBRA II Araçlarını Sergiliyor

Otokar, ARMA ve COBRA II Araçlarını Sergiliyor 10 Aralık 2019

Otokar, 10-12 Aralık tarihleri arasında Kuveyt’te düzenlenen GDA (Gulf Defence & Aerospace) Fuarı’nda ARMA 6x6 ve COBRA II araçlarını sergileyecek.

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, Otokar’ın global ölçekte başarılara imza attığını vurgulayarak, “Türkiye’de tasarlanan ve Türkiye’de üretilen araçlarımızla, dünyada Türk savunma sanayiini başarıyla temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. 32 binden fazla Otokar askeri aracımız 35'ten fazla ülkede, farklı coğrafi ve iklim koşullarında, riskli bölgelerde hizmet veriyor. 2016 yılında kurduğumuz Otokar Land Systems şirketimiz ile bu bölgedeki ihracat faaliyetlerimizi artırarak ülke ekonomimize ve savunma sanayimizin gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bugün Otokar, ihracat pazarlarında sadece araç üreticisi olarak değil; hem satış sonrası hizmet faaliyetleri hem de teknoloji transferi kabiliyeti ile fark yaratıyor” dedi.

Otokar, Kuveyt’te farklı görevlere uygun modüler bir platform olan COBRA II’yi KESKİN kulesi ile tanıtıyor COBRA II, yüksek koruma ve taşıma seviyesi ve iç hacmi ile öne çıkıyor. Komutan ve sürücü dahil 10 kişilik personel taşıma kapasitesine sahip COBRA II, balistik, mayın ve EYP tehditlerine karşı koruma özelliğini sahip.

COBRA II, isteğe bağlı olarak amfibik tipte üretiliyor ve ihtiyaç duyulan farklı görevlere uyum sağlıyor. Geniş silah entegrasyon ve görev donanım ekipman opsiyonları sayesinde özellikle tercih edilen COBRA II, Türkiye’de ve ihracat pazarlarında sınır koruma, iç güvenlik ve barış koruma harekatları da dahil birçok görevi başarıyla sürdürüyor. COBRA II aynı zamanda, sahip olduğu modüler yapı sayesinde personel taşıyıcı, silah platformu, kara gözetleme radarı, KBRN keşif aracı, komuta kontrol aracı ve ambulans olarak da görev alabiliyor.

Otokar’ın ARMA 6x6, Kuveyt’te BOZOK kulesi ile sergileniyor. ARMA’nın amfibik opsiyonu da mevcut. ARMA 6x6; özellikle yüksek muharebe ağırlığı ve geniş iç hacmi ile dikkat çekiyor. ARMA, ihtiyaçlar doğrultusunda farklı silah ve kule sistemleri ile donatılabiliyor. ARMA ailesi zırhlı personel taşıyıcı, zırhlı muharebe aracı, komuta kontrol, KBRN keşif aracı gibi farklı görevlerde kullanılabiliyor.

Otokar, ARMA ve COBRA II Araçlarını Sergiliyor

Kısa Link : http://c4news.me/2qzGj
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER