AFP
Radar Soğurucu Kaplamada ASELSAN İmzası

Radar Soğurucu Kaplamada ASELSAN İmzası 29 Ocak 2020

Yeni Tip Denizaltı Projesi kapsamında yüksek öneme sahip sistemlerin geliştirme faaliyetlerini yürüten ASELSAN kritik bir ürünün fabrika kabul testlerini tamamladı. Firmanın kendi imkânları ile tasarlayıp geliştirdiği bileşen sayesinde Reis Sınıfı (Tip 214) denizaltıların tespiti daha da zorlaşacak.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre ASELSAN'ın Ar-Ge çalışmaları neticesinde geliştirilen ve Reis Sınıfı havadan bağımsız tahrikli denizaltıların periskoplarının kaplanmasında kullanılması planlanan kompozit radar soğurucu yapısal ürünlerin fabrika kabul testleri tamamlandı. Yapısal bileşenlerin fabrika kabul testleri, ThyssenKrupp Tersanesi, Hensoldt Opronics, Savunma Sanayii Başkanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personellerinden oluşan heyetin katılımıyla tamamlandı. 

Radar kesit alanını azaltan materyaller, denizaltının en büyük silahı olan gizliliğin sağlanması için büyük önem taşıyor. Denizaltıların satıhtaki gözü olan periskoplar, yüzeyde iken radar kullanılarak tespit edilebiliyor. Bu nedenle gizliliğin sağlanması ve platformun konumunun tespit edilememesi için radar kesit alanını azaltıcı materyaller, hayati öneme sahip.

Radar Soğurucu Kaplamada ASELSAN İmzası

Kısa Link : http://c4news.me/ONmE2
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER