AFP

Radar Ve Sınır Güvenliği Ankara’da 1 Kasım 2019

Bölge ülkelerin istikrarsız ortamı ve Suriye’deki iç savaşın neden olduğu sığınmacı sorunu, gün geçtikçe büyüyor. Bu durum, yıllardır terörle mücadele eden Türkiye için sınır güvenliğini daha da önemli kılıyor.

Ülkemizde üretilen askeri radar ve sınır güvenliğine ilişkin en güncel çözümlerin de sergilendiği 2’nci Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi, 2-3 Ekim 2019’da Ankara’da düzenlendi. Etkinlik kapsamında Türkiye’de kullanılan yerli ve yabancı ürünler de sergilendi. Toplam 54 katılımcının stant açtığı etkinlikte; 22 ülkeden bin 74 delege ve 32 konuşmacı yer aldı. Etkinlik kapsamında yedi oturum ve beş özel sunum düzenlendi. Zirvede toplam 58 anlaşma imzalandı.

MÜSİAD Ankara’ın organize ettiği; ASELSAN, ASELSAN Sivas, Asis, Atel, Ata Arms, AYESAŞ, Coşkunöz Savunma ve Havacılık, ElektroLand, FNSS, Meteksan Savunma, HAVELSAN, HAVELSAN EHSİM, İŞBİR, Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri, MKEK, Nurol Makina, Roketsan, SDT Savunma, STM,  Transvaro ve Turaç gibi önde gelen firmaların yer aldığı etkinlikte Hexagon, katılan tek yabancı firma oldu.

Kısa Link : http://c4news.me/RHFL3
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER