AFP
Rusya, Balkanlarda Varlığını Sürdürüyor

Rusya, Balkanlarda Varlığını Sürdürüyor 22 Ağustos 2019

Rusya ve Sırbistan arasındaki işbirliği devam ediyor. 2018 yılında, Sırp Hava Kuvvetleri, askeri ve teknik yardımın bir parçası olarak Rusya’dan altı adet MiG-29 muharebe uçağı teslim almıştı. Bu askeri yardıma ek olarak Sırbistan, Rus yapımı dört adet Mi-35 ve üç adet Mi-17 genel maksat helikopterlerini envanterine katacak. Sırbistan’ın Savunma Bakanı Aleksandar Vulin’in 19 Ağustos’ta RTS televizyonuna verdiği söyleşide, platformların 2020’nin ilk çeyreğinde Sırbistan Hava Kuvvetleri’ne teslim edileceğini açıkladı.

 

Bakan Vulin konuyla ilgili, “Rusya Savunma Bakanıyla yeni teslimat hakkında konuştuk. Plana uygun olarak tanklar da tedarik edilecek. Ayrıca gelecek yılın ilk çeyreğinin ilk yarısında dört adet Mi-35 ve üç adet Mi-17 helikopterini teslimi alacağız "dedi.

 

Rusya, bu yıl yedi adet Mi-35 ve üç adet Mi-17 platformunu Sırbistan’a teslim edecek. Ayrıca Rusya’nın hibe edeceği 30 adet T-72 tank ve 30 adet BRDM-2 keşif ve devriye aracının da teslim edilmesini bekleyen Sırbistan, Buk-M1 ve Buk-M2 hava savunma füze sistemleri ve Tunguska uçaksavar füzesi hakkında da Rusya ile görüşmeleri sürdürüyor.

 

Kısa Link : http://c4news.me/VrI0i
Paylaş:
83. Sayı

İLGİLİ HABERLER