AFP
Seahawk Teslimatı Tamamlandı

Seahawk Teslimatı Tamamlandı 2 Ağustos 2018

Danimarka Kraliyet Hava Kuvvetleri son iki adet MH-60R Seahawk helikopterini teslim aldı. Danimarka envanterindeki Lynx helikopterlerinin yerini alacak olan helikopterlerden 12 adet talep eden Danimarka, ilk üç Seahawk helikopterini Haziran 2016 yılında teslim almıştı.

 Çok amaçlı bir donanma helikopteri olan MH-60R Seahawk helikopterleri, Hellfire füzeleri ile su üstü harbi ve 324 mm torpido sayesinde denizaltı harbini gerçekleştirebiliyor. Bunun yanında gerektiğinde daldırılabilir sonar, sonoboy ve MAD (Magnetic Anomaly Detector / Manyetik Anomali Algılayıcı) ile denizaltı tespiti de yapan helikopterler birçok ülkenin deniz hava gücünün bel kemiğini oluşturuyor. Bunun yanında arama-kurtarma, lojistik destek, personel nakliye ve sıhhi tahliye görevlerinde de kullanılabilen helikopterler, 13 ülkede hizmet veriyor.

 Farklı türde silahları taşıyabilen ve ateşleyebilen helikopterlerin azami kalkış ağırlığı 9 bin 930 kilogram. 3 bin 616 metre servis irtifasına çıkabilen Seahawk helikopterleri, üç saat havada kalış süresi veya 834 kilometre görev sığasına sahip.

Kısa Link : http://c4news.me/dq5KM
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER