AFP
SSİK toplanıyor

SSİK toplanıyor 27 Mart 2018

Savunma Sanayii İcra Komitesi’nin (SSİK) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 29 Mart 2018 tarihinde toplanması bekleniyor. C4Defence’in edindiği bilgiye göre Altay Ana Muharebe tankına ilişkin seri üretim ihalesi gündemin en üst sırasında yer alıyor ancak bu madde hakkında karar alınıp alınmayacağı henüz belli değil.  31 Ocak 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında ilk defa toplanan SSİK’te de Altay Tankı hakkında son gelişmeler ele alınmıştı. 31 Ocak’taki SSİK’ten bu yana tank için OTOKAR, FNSS ve BMC firmaları subat ve mart aylarında toplam iki defa son ve en iyi (Best and Last Offer /BAFO) verdiler. Son BAFO 9 Mart tarihinde verildi.

Ocak ayında gerçekleşen SSİK’te bu görüşmelerin rutin olarak her iki ayda bir gerçekleşmesi de karara bağlanmıştı. Bu SSİK o kararın uygulandığı ilk toplantı olacak.

Edinilen bilgiye göre SSİK’in 27 Mart 2018 Salı günü toplanması da planlanmıştı ancak 23 Mart Cuma günü alınan erteleme kararı ile toplantı Perşembe gününe alınmış oldu.

Kısa Link : http://c4news.me/P2bI2
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER