AFP

SSM Duyurusu 7 Ekim 2016

10 Ekim 2016 tarihinde Çankaya Üniversitesi Merkez Kampüsü’nde düzenlenecek törenle; Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Çankaya Üniversitesi, ANOVA, ASELSAN, BİTES, HAVELSAN, NUROL MAKİNA, ROKETSAN, TAI ve STM arasında Savunma Sanayii İçin Araştırmacı Yetiştirme Programı (SAYP) mutabakat metni imzalanacaktır.


Protokol çerçevesinde, Çankaya Üniversitesi, savunma sanayi sektörünün öncelikleri doğrultusunda ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın yönlendirmesiyle, savunma sanayi şirketlerinde çalışanlar tarafından üniversitelerde yapılan lisansüstü tezler, şirketlerin Ar-Ge ihtiyaçlarına yönelik yapılandırılacak ve savunma sanayi sektörünün öncelikli alanlarına yönlendirilecektir. Lisansüstü eğitim alacak olan öğrencilerin, savunma sanayi şirketleri tarafından sağlanan olanaklarla, savunma alanında nitelikli Ar-Ge elemanı olarak yetiştirilecektir.

Törene, Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi ve Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdi Mollamahmutoğlu’nun yanı sıra protokolü imzalayacak firmaların üst düzey yöneticileri ve akademisyenler katılacaktır.

Bilgi Notu ve program ekte yer almaktadır.

TARİH: 10 EKİM 2016 PAZARTESİ

YER: ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ MERKEZ KAMPÜSÜ KIRMIZI SALON

SAAT: 10.00

 

Kısa Link : http://c4news.me/TyiAS
Paylaş:
82. Sayı

İLGİLİ HABERLER