AFP

STM Basın Bülteni 11 Eylül 2019

STM, TEKNOFEST İSTANBUL‘DA WORLD DRONE CUP İLE HIZ LİMİTİNİ AŞIYOR

 

Mühendislik, teknoloji ve danışmanlık alanlarındaki çözümleriyle savunma sektöründe öncü bir rol üstlenen STM, genç ve dinamik vizyonunu güçlendirerek girişimlerini genişletmeye ve yeni nesil teknolojilere yatırım yapmaya devam ediyor.

Türkiye’de yerli ve milli teknoloji hamlesine katkıda bulunan STM, ikinci kez katıldığı Teknofest İstanbul kapsamında düzenlenecek World Drone Cup’ın yürütücülüğünü üstlenerek dünyanın en iyi dron pilotlarının mücadelesine destek oluyor.

 

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde geliştirilen kritik teknolojilerle askeri deniz platformları, otonom sistemler ve siber güvenlik alanlarında önemli projelere imza atan STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. gençlere yönelik yaptığı çalışmalarla sektörün geleceğine katkıda bulunuyor.

Şimdi dron zamanı!

17-22 Eylül’de İstanbul’da düzenlenecek Teknofest’te yer alacak olan STM; ilkokuldan üniversiteye kadar her yaştan öğrenciyle buluşarak 30 yıla yaklaşan bilgi birikimi ve mühendislik deneyimini gençlere aktarmayı amaçlıyor. Dünyadan 64 pilotun yarışacağı World Drone Cup’ın yürütücülüğünü üstlenen STM, Teknofest ziyaretçisi gençleri STM standında World Drone Cup yarışmasının birebir simülasyonu olan dijital oyun ile mücadeleye ve sürpriz hediyeler kazanmaya davet ediyor. STM aynı zamanda festival kapsamında, alanında ilkleri gerçekleştiren otonom dron sistemlerini, uzay teknolojileri alanında ön plana çıkan uydularını ve havacılık konusundaki yerli ve milli proje ve kabiliyetlerini sergileyecek.

Gençlerle buluşmak için ortak zemin

Askeri deniz platformları, otonom sistemler ve siber güvenlik alanında özgün ve yenilikçi çözümler geliştiren STM, çalıştığı alanları geçlere daha iyi anlatabilmek, gençlerin kariyerlerini yönlendirebilmek, çeşitli kabiliyetler kazandırabilmek ve istihdam edebilmek adına birçok girişimde bulunuyor. Askeri denizcilik alanında “Derin Arayışlar”, siber güvenlik alanında “CTF Capture The Flag” yarışması ve STM Akademi gibi gençler için önemli projeler geliştirdiklerini belirten STM Genel Müdürü Murat İkinci dünyanın en büyük ikinci havacılık festivali olan Teknofest İstanbul’un milli teknoloji hamlesine önemli bir katkıda bulunduğunu ifade etti. Murat İkinci; “STM olarak içinde bulunduğumuz iş birliklerini bu yıl bir adım daha ileriye taşıyoruz. Bildiğiniz üzere otonom dron sistemleri, ana yatırım faaliyetlerimizden birini teşkil ediyor. Bu alandaki çalışmalarımızı farklı ölçeklerde genişletmek üzere yürütücülüğünü üstlendiğimiz World Drone Cup ile dünyanın en yetenekli pilotlarını İstanbul’da ağırlarken, dron teknolojilerine ilgi duyan gençlerimizin heyecanına ortak olmayı ve onları ilgi alanları özelinde doğru bir şekilde yönlendirebilmeyi amaçlıyoruz. Teknofest gibi önemli organizasyonların çocukların ve gençlerin teknolojiyle üretme konusunda ilham alacakları etkinlikler olduklarına inanıyoruz” dedi.

World Drone Cup’ta 2 Türk Pilot

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Teknofest İstanbul kapsamında düzenlenecek olan World Drone Cup’ta 38 ülkeden 64 pilot kıyasıya yarışacak. İki Türk pilotun da yer alacağı yarışlar, 1. pist günü olan 17 Eylül’de başlayacak ve 22 Eylül Pazar günü kupa töreniyle son bulacak. STM’nin yürütücülüğünü üstlendiği World Drone Cup’ın etkinlik alanında ziyaretçiler yarışları izleyerek heyecana ortak olacak. Bunun yanı sıra, dron pilotu olmanın nasıl bir deneyim olduğunu merak eden gençler ise STM standındaki World Drone Cup simülasyon oyununda yarışma fırsatı yakalayacak.

STM hakkında;

Savunma sanayiine mühendislik, teknoloji ve danışmanlık alanlarında çeyrek asırdan uzun bir süredir hizmet veren STM ise, bugün sahip olduğu temel kabiliyet ve teknolojilerini askeri deniz platformlarından uydu çalışmalarına, siber güvenlikten büyük veri analitiği ve yapay zekâ uygulamalarına varan stratejik alanlarda kullanarak Türkiye’nin ve dost ülkelerin ihtiyacı olan kritik alanlarda çalışmalar yürütmektedir.

 

 

Kısa Link : http://c4news.me/yVaKG
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER