AFP
T-7A Red Hawk için Seri Üretim Zamanı

T-7A Red Hawk için Seri Üretim Zamanı 21 Ocak 2020

ABD, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde T-38 Talon ileri jet eğitim uçaklarının yerini alacak platform olarak T-7A Red Hawk platformlarının seçildiğini duyurmuştu. Programda Boeing'in ortağı olarak yer alan Saab, kendi payına düşen kısımda seri üretim safhasının başladığını duyurdu.

Saab, platformların kendi paylarına düşen kısımlarının ilk etapta Linköping'de konuşlu tesislerde imal edileceğini belirtti. Arka gövde kısmının imalatından sorumlu olan firma, yedi adet arka gövde bileşenlerinin ardından West Lafayette, Indiana / ABD'de kurulacak yeni tesislerin faaliyete geçmesiyle birlikte imalat hattını buraya kaydırılacak. Boeing ile EMD (Mühendislik, İmalat Geliştirme) üzerine anlaşma imzalayan firma için ABD'de kurulacak yeni tesis ise büyük önem taşıyor.

İkinci Dünya Savaşı'nda görev yapan siyahi Tuskegee pilotların anısına kırmızı kuyruk boyamasına sahip olan Red Hawk'lar, Boeing-Saab ortaklığı ile geliştirildi. Çift sandalyeli ve tek motorlu yapıda olan uçaklar, yarım asırdır görevde olan çift motorlu T-38 Talon'ların yerini alacak. 

Kısa Link : http://c4news.me/66nAh
Paylaş:
83. Sayı

İLGİLİ HABERLER