AFP
TEI’nin Motorunu AYESAŞ Konuşturacak

TEI’nin Motorunu AYESAŞ Konuşturacak 21 Kasım 2019

 TEI - TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş., ile Aydın Yazılım ve Elektronik Sanayi A.Ş. (AYESAŞ) firması arasında Sayısal Motor Kontrol Sistemi (SMKS) geliştirilmesi için iş birliği anlaşması imzalandı. AYESAŞ’ın SKMS çalışması platform ile motor arasındaki bilgi akışını düzenleyecek.

TEI’nin Eskişehir yerleşkesinde gerçekleşen imza törenine TEI Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit ve AYESAŞ Genel Müdürü Öner Tekin ile Savunma Sanayii Başkanlığından yetkililer katıldı.

SKMS, platform ile ara yüzü, algılayıcılardan gelen bilgiler ve kullanıcıdan gelen komutlar doğrultusunda, eyleyicilere komutlar göndererek motorun istenilen şekilde çalışmasını sağlayacak. Motorun kontrol ve sağlık fonksiyonlarını içeren sistemin bütünü olan SMKS, millî bir proje olarak havacılık motorları üretiminde yurt dışı bağımlılığını azaltacak ve ilk kez yerli imkânlarla geliştirilecek.

AYESAŞ SKMS’nin tasarımı, donanımı ve imalatını üstlenecek. SMKS,  geliştirme programı Turboşaft Motor Geliştirme Projesinin bir alt bileşeni olarak programda yer alıyor.

TEI’nin Motorunu AYESAŞ Konuşturacak

Kısa Link : http://c4news.me/ocMJD
Paylaş:
81. Sayı

İLGİLİ HABERLER