AFP
Tramvay'a tank altyapısı ASELSAN’dan

Tramvay'a tank altyapısı ASELSAN’dan 22 Eylül 2016

ASELSAN, milli olarak geliştirilmesi stratejik önemi haiz olan Raylı Ulaşım Teknolojileri alanında kullanılacak cihaz ve sistemleri geliştiriyor. 
Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen InnoTrans 2016 Uluslararası Ulaşım Teknolojileri fuarına katılan ASELSAN, Çekiş Sistemleri, Tren Kontrol ve Yönetim Sistemleri ve Tesis Güvenlik Sistemlerini sergiliyor. ASELSAN, burada sergilediği teknolojinin altyapısını Altay Ana Muharebe Tankı için geliştirmişti.
ASELSAN, 60 ülkeden 3 bin şirketin katıldığı fuarda pek çok ülkenin Ulaştırma Bakanlıkları, hükümet kurumları ve üst düzey firma yöneticileri ile bir araya gelecek ve çözümlerini uluslararası Pazarda İlk defa sergileyecek.
Savunma alanında kazandığı teknolojileri sivil sektörün kullanımına da sunan firma Ankara Metrosu için modernizasyon çalışmaları için Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ortak proje yürütüyor. Aynı kapsamda  Durmazlar firmasının ürettiği ilk yerli tramvay aracı İpekböceği’nin çekiş sistemlerinin yerlileştirilmesi işini ASELSAN üstlendi. Bu çalışma sonucunda araçlardaki yerli katkı oranı %85’in üzerine çıkartılacak. ASELSAN'ın u çalışması sonucunda milli ve yerli metro, bölgesel tren, yüksek hızlı tren ve lokomotifler için de kullanılacak kritik sistemlerde yurt dışına bağımlılık oranı daha da düşecek.

 

Kısa Link : http://c4news.me/4Mzm4
Paylaş:
82. Sayı

İLGİLİ HABERLER