AFP
Yeni Füzeler Kabul Edildi

Yeni Füzeler Kabul Edildi 1 Ağustos 2018

Ukrayna, yeni Stugna-P ve Corsar tanksavar füzelerinin kabul testlerini tamamladı. Testlerde, devlete ait Kiev Tasarım Bürosu "Luch" üretimi olan Stugna-P ve Corsar füzelerinin kabulünün yapıldığı bildirildi. Testlerin ardından Ukrayna Ordusu, yeni füzelerine kavuşmuş oldu. 

Stugna-P (İhracat versiyonu Skif) füzesi, ERA (Explosive Reactive Armour), ile güçlendirilmiş hedeflere dâhi etkili olabilen bir harp başlığına sahip. Tahkimatlara, düşük süratle uçan helikopterlere ve zırhlı araçlara karşı da kullanılabilen füze, her türlü ortam koşulunda 100 ila 5 bin 500 metreden hedeflerine karşı etkili olabiliyor. 

Düşük ağırlıklı taktik füze olan Korsar (Korsan) füzesi ise kullanıcı güvenliği ön planda tutularak tasarlanmış. Uzaktan kumanda veya bir sutrenin arkasına yatarak kullanıma izin veren fırlatıcı platforma sahip olan füzenin ilk atışlı testi 2013 yılında gerçekleştirildi. Yarı aktif lazer güdüme sahip olan sistem, 100 ila 2 bin 550 metre menzilde hedeflerine etkili olabiliyor. 26 kilogram ağırlığındaki sistem, 3,7 kilogram harp başlığına sahip.

Haberin Videosu :

Yeni Füzeler Kabul Edildi

Kısa Link : http://c4news.me/swqrX
Paylaş:
81. Sayı

İLGİLİ HABERLER