AFP
Berkin’den Katar’a İhracat

Berkin’den Katar’a İhracat 26 Kasım 2019

 

Berkin Mühendisliğin çözümleri, Katar Deniz Kuvvetleri Komutanlığı subay adayı öğrencilerin teorik ve pratik eğitimlerinde görev yapacak. Anadolu Tersanesi’nin inşa ettiği iki adet Silahlı Harp Okulu Öğrenci Eğitim Gemisi’nde (Cadet Training Ship-CTS) Berkin Mühendislik’e ait sistemler kullanılacak. Gemilerin, Veri Dağıtım Sistemlerinin tasarım ve üretimi ile Silah Elektronik Sistemlerinin entegrasyonunu Berkin Mühendislik gerçekleştirecek.

Berkin Mühendislik bu proje için özgün ürünü NDDS-300 veri dağıtım sistem geliştirecek ve yine Berkin Mühendislik’in geliştirdiği algoritmalar kullanılacak.Körfez bölgesi çevresel şartları için donanımsal güçlendirmeler de uygulanacak olan veri dağıtım sistemleri, 12 ay içerisinde teslim edilerek gemiye entegrasyonu yapılacak.

Askeri öğrenci eğitimi dışında, orta büyüklükteki bir helikopter platformuna sahip olacak Eğitim Gemileri, ayrıca öğrencilere silahlı savaş yönetimi eğitimi de verebilecek. Gemiler ikincil görev olarak ekonomik bölgede karakol görevleri de icra etme kabiliyetine sahip olacak.

 

Berkin’den Katar’a İhracat

Kısa Link : http://c4news.me/sr9lP
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER