AFP
Fransa, Havadan Sensörlere, Yer Radarlarına ve Gemi Sistemlerine Karşı Düşük Görünürlük Testleri Yürütüyor

Fransa, Havadan Sensörlere, Yer Radarlarına ve Gemi Sistemlerine Karşı Düşük Görünürlük Testleri Yürütüyor 9 Ocak 2019

Fransız Neuron Silahlı İnsansız Hava Aracı teknoloji gösterim SİHA, çeşitli operasyonel tespit ekipmanlarına karşı düşük görünürlük test çalışmalarına başladı.

Dördüncü düşük gözlemlenebilirlik kampanyası, Neuron gibi uçakların havadan algılayıcılara, yer radarlarına ve gemi sistemlerine karşı görünürlüğünü incelemeyi amaçlıyor. Fransız Silahlanma Ajansı (Direction Générale De L'armement /DGA), 4 Ocak'ta yaptığı açıklamada, kampanyanın tespit ekipmanlarında devam eden gelişmeleri değerlendirmesini sağlayacağını söyledi. Ajansın açıklamasına göre çalışma ayrıca silahlı kuvvetlerin gelecekteki tehditleri temsil eden gizli insansız hava araçlarını tespit etme yeteneklerini değerlendirmelerini sağlayacak.

17 Aralık'ta İspanya'nın Silahlanma ve Deneme Lojistik Merkezi'nden (Centro Logístico de Armamento ve Experimentación /CLAEX), İspanya Hava Kuvvetleri'nin Morón'daki 11.nci filosundan iki adet Eurofighter Tayfun uçağı Neuron ile karşı karşıya geldi. CLAEX 28 Aralık'ta internet sitesinde yaptığı açıklamada, Neuron'un Infrared Search and Track (IRST) Eurofighter ve IRIS-T füzesi gibi sensörlerle tespit edilebilirliğinin değerlendirildiğini açıkladı.

Kısa Link : http://c4news.me/BI2uP
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER