AFP
İkinci: İ Sınıfı Fırkateyn 2020 Sonunda Denize İnecek

İkinci: İ Sınıfı Fırkateyn 2020 Sonunda Denize İnecek 20 Mayıs 2020

STM ThinkTech’in düzenlediği online panelde konuşan STM Genel Müdürü Murat İkinci, uzaktan çalışma metodunu COVID-19 süreci sonunda da bir kısım personel için geçerli tutmayı planladıklarını belirtti.

Proje toplantılarını artık dijital ortamlarda gerçekleştirdiklerini böylece bir araya gelmek için harcanan süreyi azaltarak zaman kazandıklarını belirten İkinci “Dünyanın pek çok yerinde ortaklarımız var, dijital ortamda bir araya gelmemiz çok daha kolay” dedi.

Milli Gemi (MİLGEM) projesinin devamı niteliğinde olan İ sınıfı fırkateynlerden ilkinin STM ana sorumluluğunda inşasına devam edildiğini hatırlatan İkinci süreçte bir aksaklık veya duraksama olmadığını belirtti. İkinci, Doğu Akdeniz’deki durumu da dikkate alarak fırkateynin erken teslimi için bir çaba içerisinde olduklarını aktardı.

STM Genel Müdürü, test ve eğitim gemisi TCG Ufuk’un donatım faaliyetlerinin tamamlanmak üzere olduğunu söyledi ve Haziran ayı içerisinde deniz tecrübe testlerine başlanacağını belirtti.

Pakistan Donanması envanterindeki Agosta-90B tipi denizaltıların modernizasyon faaliyetlerine devam ettiğini hatırlatan İkinci ilk geminin denize indirildiğine işaret etti. İkinci, performans ve diğer testlerinin tamamlanmasının arından denizaltının Pakistan Deniz Kuvvetlerine teslim edileceğini söyledi. Tersanelerin kapasite düşürmeden çalışmaya devam ettiğini aktaran İkinci, STM’in de ciddi bir aksaklık yaşamadığını belirtti.

İkinci, bu sene sonuna kadar 350 adetin üzerinde Kargu-2 İHA’nın Türk Silahlı Kuvvetlerine teslimini gerçekleştireceklerini söyledi.

İkinci, GPS olmayan ortamda STM İHA’larının hedefi tespit edip imha edebilme kabiliyetini kazanması için çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

İkinci: İ Sınıfı Fırkateyn 2020 Sonunda Denize İnecek

Kısa Link : http://c4news.me/NE6jM
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER