AFP
İnsansız Kara Araçları Gemi Avlayacak

İnsansız Kara Araçları Gemi Avlayacak 19 Mayıs 2020

Yeni muharip yapılanma ve Uzak Doğu vizyonu çerçevesinde Amerikan Deniz Piyade Kolordusu'nun alan tutma ve kıyı savunma kabiliyetlerinin geliştirilmesi gündemde.

Ordunun diğer unsurlarından farklı bir emir komuta zinciri ve yapılanmaya sahip olan Deniz Piyade Kolordusu (US Marine Corps / USMC), yeni güç konsepti çerçevesinde kıyı savunma kabiliyetlerini artıracak adımlar atıyor. Bu kapsamda, Oskosh Defence ile yürütülen bir proje, geçtiğimiz günlerde açığa çıktı. USMC'nin en önemli modernizasyon projelerinden biri olarak addedilen GBASM (Ground-Based Anti-Ship Missile / Kara Konuşlu Gemisavar Füzesi) kapsamında, NSM gemisavar füzeleri, JLTV ROGUE Fires insansız kara araçlarına entegre edilecek. NMESIS (Navy Marine Expeditionary Ship Interdiction System / Donanma Seferi Deniz Piyade Gemi Tecrit Sistemi) adı verilen çalışmayla ROGUE Fires insansız kara araçlarından NSM füzeleri fırlatılabilecek. 

Kısa ve uzun vadeli çözümler olmak üzere Deniz Piyadeleri'nin seferi gemisavar ve kıyı savunma ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilen NMESIS sayesinde alan kontrol kabiliyetleri artırılacak. İnsansız çözüm sayesinde USMC, daha az insan gereksinimiyle çok daha geniş alanlarda veri bağı ile hakimiyet kurabilecek.

İnsansız Kara Araçları Gemi Avlayacak

Kısa Link : http://c4news.me/VgIFi
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER